Usługi Specjalistyczne

Nasza oferta » Usługi Specjalistyczne

Oferujemy Państwu wykonanie stiuku weneckiego.

Używamy Stucco Veneto – Stiuk Wenecki A MANO  najlepszy włoski  surowiec.

Stucco Veneto pochodzi  z regionu Veneto, Veneto to region północnych Włoch, w którym ta sztuka rozwijała się przez setki lat.

 Stiuk wenecki A MANO w 100% naturalny, otrzymuje się go z najlepszego surowca uzyskanego z kamyków bogatych w węglan perkalu, wydobytego z koryt rzecznych w północnych   Włoszech. Dziesięciolecia doświadczeń pozwalają  uzyskać wyjątkowe i trwałe wykończenia i praktycznie nie wymagają konserwacji. Materiał ten może być stosowany we wnętrzach (na   ścianach, sufitach, kolumnach itp.) Na zewnątrz i w wilgotnych środowiskach (w willach, apartamentach, biurach, hotelach, butikach itp.). Jest to również naturalna forma przeciw pleśni dzięki wysokiemu PH. Możemy również zastosować go w kabinach prysznicowych, w pobliżu zlewów lub wszędzie tam, gdzie jest woda, na przykład kuchnie i łazienki.

Ściany pokryte dekoracyjnym stiukiem zdobiły domy starożytnych rzymian i renesansowe pałace. Dziś powracają w wielkim stylu jako element wykończenia hotelowych wnętrz, restauracji, ekskluzywnych apartamentów oraz zwykłych mieszkań. Wnętrza zdobione sztukaterią i dekoracyjnym tynkiem pełniły przez lata funkcję reprezentacyjną, stanowiąc dowód bogactwa i dobrego smaku.

Wenecki tynk dekoracyjny powrócił do łask i na salony. Charakterystyczne, poprzecierane ściany coraz częściej przewijają się przez propozycje projektantów wnętrz i designerów. Choć kojarzą nam się z wytwornym pałacem, nawiązują nić porozumienia również z nienachalnym, nowoczesnym stylem aranżacji, a jednocześnie znakomicie uzupełniają wnętrza minimalistyczne. Stiuk wenecki sprawdza się jako gustowne uzupełnienie pieczołowicie zaplanowanej aranżacji salonu, ale również jako wykończenie kuchni i łazienek, jest bowiem bardzo trwały i odporny na oddziaływanie wilgoci – stanowi godną rozważenia alternatywę dla płytek ceramicznych.

Szlifowany marmur – to  luksusowa dekoracja ścienna!Imitacja szlifowanego marmuruna scianie daje wyraz ekskluzywnego i oryginalnego wnętrza. Idealnie gładka,błyszcząca powierzchnia Stiuku Weneckiego tworzy niemal lustrzaną powierzchnię - odbija światło i buduje ciekawy efekt głębi. Luksusowa dekoracja efektownie ozdabia sciany i detale architektoniczne wewnątrz pomieszczen. Jeśli zależy nam, by uzyskać efekt lustrzanej tafli, musimy dodatkowo utrwalić powierzchnię woskiem i starannie ją wypolerować. Ściana wykończona stiukiem zyskuje niepowtarzalny wygląd. Pięknie odbija światło, dodaje wnętrzu głębi, przykuwa wzrok oryginalną strukturą.

Kolory Stiuku Weneckiego

 Niebarwiony Stiuk Wenecki ma kolor biały. Można jednak zmienić jego kolor i dopasować go do swojego pomysłu na aranżację – wystarczy do masy dodać wybrany pigment barwiący.

 Szlifowany marmur w 3 odsłonach !

Stiuk Wenecki doskonale imituje szlifowany marmur o trzech rodzajach wykończenia powierzchni: satynowy (naturalny), błyszczący (polerowany) oraz intensywnie błyszczący (polerowany i woskowany).

Stiuk Wenecki Perła  to sposób na stworzenie niebanalnej dekoracji ściennej, dzięki której twój salon będzie zachwycał swoim wyglądem i eleganckim, stylowym klimatem. Efekt marmuru na ścianie możesz wykonać w wybranym kolorze spośród dostępnych pigmentów barwiacych . Możesz postawić na ciemne, intensywne barwy lub stworzyć połyskującą ścianę o pięknym, pastelowym odcieniu. Stiuk Wenecki perłowy pięknie prezentuje się zarówno w dużych salonach, jak i niewielkich pomieszczeniach. Świetnie rozjaśnia wnętrze, dodaje blasku i optycznie powiększa. Możesz stosować go wszędzie tam, gdzie zależy ci na wyjątkowo dekoracyjnym efekcie – w salonie czy holu.

Szlifowany marmur – to  luksusowa dekoracja ścienna!